SON DAKİKA

Devlet Su İşleri Personel Alımı Başvuru nasıl yapılır?

Bu haber 08 Ekim 2017 - 13:31 'de eklendi ve 164 views kez görüntülendi.

Devlet Su İşleri personel alımı PAZAR günü (bugün) sona eriyor. Ankara merkez olmak üzere bazı illerde personel alımı yapmaya hazırlanan DSİ, İnternet üzerinden açtığı ilan 518 personelin istihdam edileceği süreçte, mühendislik, büro yönetimi ve İBF gibi alanların mezunları kabul edilecek.

Devlet Su İşleri Personel Alımı

Devlet Su İşleri (DSİ) personel alımı için son günlere girildi. Türkiye genelinde toplam 518 kişinin kadroya alınacağı DSİ personel alımı sürecinde büro yönetimi, mühendislik gibi alanlarda gerçekleşecek. DSİ personel alımı için minimum lise mezunu olmak ve KPSS’den en az 70 puan almak ön şart olarak koşulacak. İşte, DSİ personel alımı başvurusu için gereken şartlar.

BAŞVURULAR NE ZAMAN YAPILACAK?

Başvurular, elektronik ortamda http://personelalimi.dsi.gov.tr adresinden yapılacaktır. 29 Eylül 2017 tarihi Cuma günü saat 09.00’ da başlayacak, 08 Ekim 2017 tarihi Pazar günü saat 24.00 de sona erecektir. Tercihte bir sınırlama olmayıp, her aday kendi branşındaki il sayısı kadar tercih yapabilecektir.

DSİ PERSONEL ALIMI BAŞVURU ŞARTLARI NELER OLACAK?

1) T.C. vatandaşı olmak.

2) Yukarıda her bir kadro için belirlenen öğrenim şartını taşımak.

3)Kamu haklarından mahrum bulunmamak.

4) 657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 48 inci maddesinin birinci fıkrasının (A) bendinin 4 üncü ve 5 inci alt bentlerinde yer alan “Kamu haklarından mahrum bulunmamak.” ve “Türk Ceza Kanununun 53 üncü maddesinde belirtilen süreler geçmiş olsa bile; kasten işlenen bir suçtan dolayı bir yıl veya daha fazla süreyle hapis cezasına ya da affa uğramış olsa bile devletin güvenliğine karşı suçlar, Anayasal düzene ve bu düzenin işleyişine karşı suçlar, milli savunmaya karşı suçlar, devlet sırlarına karşı suçlar ve casusluk, zimmet, irtikap, rüşvet, hırsızlık, dolandırıcılık, sahtecilik, güveni kötüye kullanma, hileli iflas, ihaleye fesat karıştırma, edimin ifasına fesat karıştırma, suçtan kaynaklanan malvarlığı değerlerini aklama veya kaçakçılık suçlarından mahkum olmamak.” şartlarını haiz olmak.

5) Erkek adayların askerlikle ilişkisi bulunmamak.

6) Lisans mezunları için, ÖSYM tarafından 2016 yılında yapılan Kamu Personeli Seçme Sınavı KPSSP3 puan türünden en az 70 (yetmiş) puan almış olmak.

7) Ön lisans mezunları için, ÖSYM tarafından 2016 yılında yapılan Kamu Personeli Seçme Sınavı KPSSP93 puan türünden en az 70 (yetmiş) puan almış olmak.

8) Lise ve dengi okul mezunları için, ÖSYM tarafından 2016 yılında yapılan Kamu Personeli Seçme Sınavı KPSSP94 puan türünden en az 70 (yetmiş) puan almış olmak.

9) Yurdun her yerinde ve arazi şartlarında görev yapabilecek sağlık şartlarını taşımak.

10) Güvenlik soruşturması ve/veya arşiv araştırması olumlu sonuçlanmak.

DSİ PERSONEL ALIMI BAŞVURUSU İÇİN TIKLAYINIZ

SONUÇLAR NE ZAMAN DUYURULACAK?

İlan edilen pozisyon sayısı kadar belirlenen aday listesi DSİ’nin resmi internet sitesinde (www.dsi.gov.tr/duyurular) 20 Ekim 2017 tarihinde ilan edilecek olup adayların e-posta adresine bildirimde bulunulacağından ayrıca tebligat yapılmayacaktır.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.